Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kolekcja Łucji Meder” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Ludzie”

 

Szkoła Powszechna w Żukowie k./Kowalówki

Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Łucji Meder, Słowa kluczowe: 20 w., lata 30-te, oświata, uczniowie, grono nauczycielski, szkoła, Żuków


Uczniowie i grono nauczycielskie w czteroklasowej Szkole Powszechnej w Żukowie k./Kowalówki w 1937 r. Większość stanowili Ukraińcy. W tle budynek szkoły spalony po wojnie. W środku proboszcz greckokatolicki w Żukowie Miron [Myron] Kołtuniuk urodzony w 1885 r. Słynął z działalności antypolskiej i udziału w wyznaczaniu Polaków do wywózki. W odwecie wyrokiem WSS 28 lipca 1943 roku wykonano na nim wyrok śmierci. Pochowany na nieczynnym cmentarzu greckokatolickim w Kowalówce wraz z żoną Ireną. Z lewej strony księdza siedzi nauczycielka Elżbieta Kwaśnicka z d. Ciećkiewicz, pochodząca z Cieszanowa. Po prawej jej mąż Michał Kwaśnicki nauczyciel języka ukraińskiego i polskiego. W pierwszy rzędzie od lewej siedzą: NN, Anastazja Duda, NN, Ludwika Żuk, Ksawera Meder, Łucja Meder (ofiarodawczyni fotografii), Tadeusz Kwaśnicki syn nauczycieli. Format fotografii: 15 x 10 cm.


Nazwa dokumentu: Szkoła Powszechna w Żukowie k./Kowalówki
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Łucji Meder
Teczka (jednostki archiwalna): Ludzie
Numer ID: CATL 5 J / 3.1.2
Sygnatura: brak
Autor: Tabiński, Adam
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Żuków
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanów; Łucja Meder - ofiarodawca
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 20 w., lata 30-te, oświata, uczniowie, grono nauczycielski, szkoła, Żuków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Ludzie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.