Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Cieszanów” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejsca”

 

Rynek w Cieszanowie w czasie okupacji niemieckiej w 1941 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów, Słowa kluczowe: 20 w., II Wojna Światowa, architektura, Cieszanów, plac targowy, rynek


Plac targowy na rynku w Cieszanowie w 1941 roku w czasie okupacji niemieckiej. Na wprost w pierwszym budynki od lewej mieścił się na parterze sklep Kółka Rolniczego i po prawej urząd pocztowy, na górze niemieckie biura. W trzecim budynku na parterze urzędował notariusz, a na piętrze mieścił się Sąd Grodzki. Przed wojną druga kamienica była własnością Żyda. Na parterze mieściła się restauracja a na górze prywatne mieszkania. Podczas wojny zlokalizowane były sklepy. Po lewej stronie widoczna jest studnia z zadaszeniem, która istnieje do dnia dzisiejszego. Poniżej widać ruiny przedwojennego żydowskiego sklepiku, w którym jeszcze na początku wojny Białozorska sprzedawała pieczywo. Został rozebrany przez Niemców. Format fotografii: 8,5 x 6,5 cm.


Nazwa dokumentu: Rynek w Cieszanowie w czasie okupacji niemieckiej w 1941 r.
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów
Teczka (jednostki archiwalna): Miejsca
Numer ID: CATL 5 J / 2.2.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1941-01-01 - 1941-12-31
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie; Janina Szajowska - ofiarodawca,
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 20 w., II Wojna Światowa, architektura, Cieszanów, plac targowy, rynek
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/catl/dlibra/docmetadata?id=13318
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejsca"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.