Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Cieszanów” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Instytucje, organizacje, zakłady pracy.”

 

Społeczne Ognisko Muzyczne w Cieszanowie

Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów, Słowa kluczowe: muzyka, lata 60-te XX w., Cieszanów, ognisko muzyczne


Członkowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Cieszanowie na placu Gminnej Spółdzielni, w początkach jego istnienia. W tle widoczne magazyny GS z wyposażeniem przeciwpożarowym. W pierwszym rzędzie od lewej: NN, NN, Leszczawski, Henryka Stelmach, Komosińska, Grażyna Kornet, NN. Wyżej z akordeonem Barbara Ciećkiewicz. Ognisko założone zostało w 1966 roku. Była to filia Społecznego Ogniska Muzycznego w Lubaczowie. Założycielem był prezes Gminnej Spółdzielni w Cieszanowie Czesław Komosiński. Ognisko miało siedzibę w świetlicy GS. W początkowym okresie jego istnienia liczyło 20 uczniów. Była to młodzież z całej gminy oraz z Huty i Rudy Różanieckiej, czy Brusna. Wyposażenie w instrumenty muzyczne zostało przekazane przez Społeczne Ognisko Muzyczne w Lubaczowie (fortepian, akordeon i gitara). W późniejszych latach nauka odbywała się w Domu Kultury w Cieszanowie. Rozwiązanie ogniska nastąpiło w 2004 roku. Przez cały okres istnienia prowadził je Bronisław Stępień. Młodzież występowała dla mieszkańców Cieszanowa i okolic, a także wyjeżdżała do Klubów Rolnika na terenie powiatu. Format fotografii: 24 x 18 cm.


Nazwa dokumentu: Społeczne Ognisko Muzyczne w Cieszanowie
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów
Teczka (jednostki archiwalna): Instytucje, organizacje, zakłady pracy.
Numer ID: CATL 5 J / 2.5.6
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanów; Józefa i Bronisław Stępień - ofiarodawca
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: muzyka, lata 60-te XX w., Cieszanów, ognisko muzyczne
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Instytucje, organizacje, zakłady pracy."
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.