Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kolekcja Łucji Meder” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Ludzie”

 

Sołtysi i władze Gminy Płazów przed urzędem w 1941 roku.

Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Łucji Meder, Słowa kluczowe: Płazów, Freifeld, okupacja, lata 40-te XX w., wójt, sołtys, Urząd Gminy


Sołtysi i władze Gminy Płazów przed urzędem w 1941 roku. Od lewej na dole: NN, NN, Wójt Gminy Płazów Bronisław Meder, Sekretarz Gminy Płazów Tymiec (Ukrainiec z Gorajca). W drugim rzędzie od lewej: NN, Mazurek - sołtys Rudy Różanieckiej, sołtys wsi Freifeld/Kowalówka Piotr Bauman, sołtys wsi Żuków - Iwasio. Trzeci od lewej w górnym rzędzie: sołtys wsi Gorajec - Ukrainiec Hrycyk. Bronisław Antoni Meder urodzony 12 czerwca 1898 roku w Freifeldzie/Kowalówce, zmarł 24 czerwca 1972 r. w 1920 roku, wraz z bratem Julianem, jako żołnierz Wojska Polskiego, brał udział w obronie Lwowa. W roku 1938 został odznaczony Krzyżem Zasługi Rzeczpospolitej. W czasie okupacji pełnił funkcję wójta zbiorowej Gminy Płazów. Pomagał osobom, które uciekły z więzień, obozów bądź ukrywały się (wyrabiał dowody osobiste). Współpracował z członkami AK. Format fotografii: 9 x 6,5 cm.


Nazwa dokumentu: Sołtysi i władze Gminy Płazów przed urzędem w 1941 roku.
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Łucji Meder
Teczka (jednostki archiwalna): Ludzie
Numer ID: CATL 5 J / 3.1.7
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Płazów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie; Łucja Meder - ofiarodawca
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Płazów, Freifeld, okupacja, lata 40-te XX w., wójt, sołtys, Urząd Gminy
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Ludzie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.