Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kolekcja Andrzeja Kopciucha” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„ludzie”

 

Wincenty Kopciuch

Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Andrzeja Kopciucha, Słowa kluczowe: Cieszanów, Jarosław, Bytom, Kopciuch, Cech Rzemiosł, zegarmistrz


Wincenty Kopciuch ur. 05 marca 1911 r. w Woli Nowosielskiej (Cieszanów), zm. 13.06.1989 r. w Bytomiu. Syn Kazimierza i Marii (z d. Popczyńska) Kopciuch zamieszkałych w Cieszanowie. 10 maja 1947 r. w Bytomiu zawarł związek małżeński z Natalią Wiaderną. Od 1940 r. do 30 kwietnia 1944 r. prowadził pracownię zegarmistrzowską w Cieszanowie w Rynku a od 01 maja do 01 listopada 1944 r. zakład zegarmistrzowski w Jarosławiu. 25 września 1945 r. w ramach akcji przesiedleńczej został skierowany do Bytomia celem objęcia zakładu zegarmistrzowskiego. Zaświadczenie przesiedleńcze wydało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Referat Społeczno-Polityczny. Był członkiem Cechu Zegarmistrzów.


Nazwa dokumentu: Wincenty Kopciuch
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Andrzeja Kopciucha
Teczka (jednostki archiwalna): ludzie
Numer ID: CATL 5 J / 9.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: lata 30.
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, ofiarodawca Andrzej Kopciuch
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Cieszanów, Jarosław, Bytom, Kopciuch, Cech Rzemiosł, zegarmistrz
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "ludzie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.