Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kolekcja Bronisława Maślanki” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Rzemieślnik”

 

Warsztat rzemieślniczy - kołodziejstwo

Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Bronisława Maślanki, Słowa kluczowe: , lata 50-te 20 w., Dachnów, rzemieślnik, kołodziejstwo


Jan Maślanka syn Stanisława i Julii z Rygielów. Urodzony 1876 roku. Zmarł w 1958 roku. W czasie pracy. Siedzi przy warsztacie o nazwie "kobyłka". Widoczna wykonywana piasta do koła drewnianego oraz zamontowane szprychy (także drewniane). Warsztatem rzemieślniczym jest charakterystycznie rozdwojona ława kołodziejska nazywana sztalugą lub radsztoką. Koło montowano pionowo pomiędzy dwie ruchome części warsztatu. Kołodziej(ginący zawód) - rzemieślnik zajmujący się wyrobem wozów drewnianych. Warsztatem kołodzieja była kołodziejnia. Rzemiosło to znane było od wczesnego średniowiecza. Jan Maślanka był również stolarzem a także prowadził gospodarstwo rolne w Dachnowie. Format fotografii: 9 x 12,5 cm.


Nazwa dokumentu: Warsztat rzemieślniczy - kołodziejstwo
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Bronisława Maślanki
Teczka (jednostki archiwalna): Rzemieślnik
Numer ID: CATL 5 J / 8.2.1
Sygnatura: brak
Autor: Bronisław Maślanka
Data wytworzenia: lata 50.
Miejsce wytworzenia: Dachnów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie - ofiarodawca Bronisław Maślanka
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: , lata 50-te 20 w., Dachnów, rzemieślnik, kołodziejstwo
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Rzemieślnik"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.