Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Oświata” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Cieszanów”

 

Uczennice Publicznej Szkoły Powszechnej w Cieszanowie.

Kolekcja (zbiór/zespół): Oświata, Słowa kluczowe: Publiczna Szkoła Powszechna, ks. Władysław Sarna, uczennice, lata 30-te, 20 w., Cieszanów


Uczennice przed budynkiem Powszechnej Szkoły Podstawowej w Cieszanowie z katechetą Władysławem Sarną. Lata 30 XX wieku.Pierwszy rząd (dół)od lewej: NN,Helena Binkowska-Szabatowska z ul. Kościuszki; Łucja Szajowska-Maciejewicz z ul. Sobieskiego; NN, Anna Gajerska - Ciećkiewicz z ul. Kościuszki.Drugi rząd od dołu od lewej : Maria Ciepła z ul. Kościuszki; Genowefa Godowska - Cwynar z ul. Skorupki; Maria Cencora - Lisowska z ul. Mickiewicza; NN; ks. Władysław Sarna; Genowefa Szajowska - Smoczyńska z Woli Nowosielskiej; Maria Ochęduszko z kątów za rynkiem; Julia Liweń - Ogryzka z Woli Nowosielskiej; NN.Trzeci rząd od dołu od lewej : Aniela Kasprowicz - Popczyńska z ul. Mickiewicza; Brobisława Piwucka z Woli Nowosielskiej; Maria Mowczko; Konstancja Zaborniak - Sokołowska z ul. Kościuszki; Janina Binkowska z Woli Nowosielskiej; NN ; Julia Pałczyńska - Lisowska z ul. Mickiewicza; Maria Zaremska - Piotrowska z ul. Kościuszki; Rozalia Derlat - Ciepła; Sydonia Melnyk - Piotrowska z ul. Mickiewicza; Janina Szabatowska z ul. Sobieskiego.Czwarty rząd (na górze)od lewej: Aniela Gryniewicz z Czereśni; NN; Piotrowska (imię nieznane)z ul. Kościuszki; Jadwiga Kopf - Szik z ul. Mickiewicza; Michalina Lisowska - Wójciak z ul. Kościuszki; Julia Piotrowska z ul. Kościuszki; Maria Ważna - Ciećkiewicz z Czereśni; NN. W latach 30-tych XX wieku obecna ul. Kościuszki nosiła nazwę Legionów. Ks. Władysław Sarna przebywał w Cieszanowie w latach 1934-1938. Katecheta. Opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej. Organizował z młodzieżą męską wycieczki (Kraków, Lwów i Żółkiew) oraz pielgrzymki do miejsc kultu maryjnego. W 1936 r., podczas zjazdu KSMM we Lwowie, został powołany do zarządu. Ks. Władysław Sarna ur. w 1907 r. Rozstrzelany pod Lwowem (1944 r.) przez nacjonalistów ukraińskich. Format fotografii: 13 cm x 9 cm.


Nazwa dokumentu: Uczennice Publicznej Szkoły Powszechnej w Cieszanowie.
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Oświata
Teczka (jednostki archiwalna): Cieszanów
Numer ID: CATL 5 C / 7.2.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: lata 30.
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Powiązania: CATL 5J/2.5.7, CATL5J/2.4.1
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, ofiarodawca Anna Samojednik
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Publiczna Szkoła Powszechna, ks. Władysław Sarna, uczennice, lata 30-te, 20 w., Cieszanów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Cieszanów"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.