Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Cieszanów” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Instytucje, organizacje, zakłady pracy.”

 

Chór działający przy kościele parafialnym w Cieszanowie w latach 40-tych.

Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów, Słowa kluczowe: chór, Cieszanów, kościół, parafia, lata 40-te XX w.,


Chór działający przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha w Cieszanowie w latach 40-tych XX wieku. Założycielem i prowadzącym chór był organista Marian Mazurkiewicz. Członkami byli mieszkańcy Cieszanowa. Ich śpiew można było usłyszeć podczas mszy i różnych uroczystości parafialnych. Od lewej siedzą: Urszula Witko z d. Pałczyńska, Aniela Wolanin z d. Lisowska, Aniela Kasperska z d. Czubryt. W drugim rzędzie od lewej: Zofia Szajowska z d. Pałczyńska, Zofia Świtalska z d. Niemiec, Józefa Lisowska z d. Piotrowska, Maria Szymanowska z d. Wolanin, Eugenia Wróbel z d. Ciećkiewicz. W trzecim rzędzie od lewej: Antoni Witko, Helena Maciejko, Czesław Sokołowski, ks. Józef Urbanik, Jan Wolanin, organista Marian Mazurkiewicz, Wincenty Bartkiewicz, Julia Ogryzko z d. Liweń. W tle widoczny kościół parafialny w Cieszanowie. Format fotografii: 4,5 cm x 5,5 cm.


Nazwa dokumentu: Chór działający przy kościele parafialnym w Cieszanowie w latach 40-tych.
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów
Teczka (jednostki archiwalna): Instytucje, organizacje, zakłady pracy.
Numer ID: CATL 5 J / 2.5.9
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: lata 40.
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Powiązania: CATL 5 J / 2.1.2
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, ofiarodawca - Danuta Ozimek
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: chór, Cieszanów, kościół, parafia, lata 40-te XX w.,
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Instytucje, organizacje, zakłady pracy."
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.