Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Oświata” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Cieszanów”

 

Kurs robótek ręcznych w Cieszanowie

Kolekcja (zbiór/zespół): Oświata, Słowa kluczowe: ks. Izydor Węgrzyniak, Cieszanów, Seminarium Nauczycielskie, kurs, robótki ręczne, 20 w., lata 30-te


Kurs robótek ręcznych w Cieszanowie w Prywatnym Seminarium Nauczycielskim im. Stanisława Sobińskiego prowadzony przez zakonnice (haft, robótki ręczne, krawiectwo). Lata 30-te XX wieku. W pierwszym rzędzie od lewej siedzą: Maria Maciejewicz z d. Godowska, NN, Stanisława Szajowska z d. Lisowska, NN, zakonnica prowadząca kurs robót ręcznych, ks. Izydor Węgrzyniak - proboszcz, Kazimiera Maciejko z d. Kida, Rozalia Derlat, NN. W drugim rzedzie od lewej: Marezak, NN, NN, Maria Ciećkiewicz z d. Ważna, Jadwiga Sitarz z d. Żdan, Maria Żdan, Janina Łucka z d. Kusa. W trzecim rzedzie od lewej: Janina Szajowska, Aniela Gryniewicz, Maria Ochęduszko, Maria Piwudzka, Janina Szabatowska, Genowefa Cwynar z d. Godowska, Jadwiga Sztyk, Józefa Tomasikiewicz z d. Piotrowska. W tle widoczne wejście do budynku seminarium. Format fotografii: 13 cm x 8 cm


Nazwa dokumentu: Kurs robótek ręcznych w Cieszanowie
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Oświata
Teczka (jednostki archiwalna): Cieszanów
Numer ID: CATL 5 C / 7.2.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: lata 30.
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Powiązania: CATL 5 J / 2.1.1; CATL 5 C / 7.2.1
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, ofiarodawca - Józefa Stępień
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: ks. Izydor Węgrzyniak, Cieszanów, Seminarium Nauczycielskie, kurs, robótki ręczne, 20 w., lata 30-te
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Cieszanów"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.