Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Dokumenty » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kolekcja Barbary Nienajadło” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Młyn”

 

Dokument dotyczący konfiskaty młyna w Cieszanowie przez Generalne Gubernatorstwo.

Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Barbary Nienajadło, Słowa kluczowe: lata 40-te XX w., Lublin, Generalne Gubernatorstwo, Cieszanów, młyn


Dokument dotyczący konfiskaty młyna w Cieszanowie przez Generalne Gubernatorstwo w Lublinie z 7 lipca 1941 r. Pismo skierowane do Żyda Jankiela Huhnenberga i Warzyńca Komosińskiego. Podpisane przez dr Thieme, Szefa Dystryktu Lublin. Młyn został skonfiskowany zgodnie z paragrafem 1 Regulaminu konfiskat z dnia 24.01.1940 r. Konfiskata dotyczyła całego ruchomego i nieruchomego majątku właściciela, wszystkich gruntów i budynków, urządzeń technicznych, zapasów zboża i produktów gotowych, żywego i martwego inwentarza i wszystkich środków płatniczych. Młyn został przejęty przez zarządcę majątkowego dystryktu prof. Iwanysa z Lublina (ul. Wyszynskistr. 8/25). Format dokumentu A4.


Nazwa dokumentu: Dokument dotyczący konfiskaty młyna w Cieszanowie przez Generalne Gubernatorstwo.
Dział: Dokumenty
Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja Barbary Nienajadło
Teczka (jednostki archiwalna): Młyn
Numer ID: CATL 5 H / 5.1.1
Sygnatura: brak
Autor: dr Thieme Szef Dystryktu Lublin
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Generalne Gubernatorstwo
Miejsce wytworzenia: Lublin
Typ dokumentu: decyzja
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanów; Barbara Nienajadło - ofiarodawca
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: lata 40-te XX w., Lublin, Generalne Gubernatorstwo, Cieszanów, młyn
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Młyn"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.