Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Cieszanów” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Instytucje, organizacje, zakłady pracy.”

 

Orkiestra dęta Związku Strzeleckiego w Cieszanowie

Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów, Słowa kluczowe: 20 w., lata 30-te, zespół muzyczny, Orkiestra dęta, Związek Strzelecki, Cieszanów


Orkiestra dęta Związku Strzeleckiego w Cieszanowie pod batutą kapelmistrza Jana Mowczko (drugi rząd, trzeci z lewej). Skład orkiestry (amatorzy): Jan Ogrysko - trąbka, Stefan Pałczyński - bęben, Stanisław Szajowski - klarnet, Józef Ciećkiewicz - tuba i bas, Władysław Kuczyński - trąbka, Jan Mowczko - batuta i waltornia, Tadeusz Batycki - trąbka, Franciszek Pałczyński - trąbka, Marian Czubryt - czynele, Michał Czubryt - trąbka, Franciszek Kopf - bębenek. Na koniec roku orkiestra chodziła winszować do bogatszych gospodarzy, za co otrzymywali datki. Obsługiwała wesela w Cieszanowie i okolicy oraz imprezy okolicznościowe. Próby orkiestry odbywały się w pomieszczeniach Seminarium Nauczycielskiego w Cieszanowie, obecnie siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Fotografia pochodzi z lat 30-tych 20 w. Fotografia/karta pocztowa formatu 13,5 cm x 9 cm. Fotografia pochodzi ze zbiorów Kazimiery Zając z d. Szajowska (1913-2011), a ofiarodawczynią córka Danuta Ozimek.


Nazwa dokumentu: Orkiestra dęta Związku Strzeleckiego w Cieszanowie
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów
Teczka (jednostki archiwalna): Instytucje, organizacje, zakłady pracy.
Numer ID: CATL 5 J / 2.5.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: nieznany
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie; Danuta Ozimek - ofiarodawca.
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 20 w., lata 30-te, zespół muzyczny, Orkiestra dęta, Związek Strzelecki, Cieszanów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/catl/dlibra/docmetadata?id=13328&from=publication
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Instytucje, organizacje, zakłady pracy."
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.