Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Cieszanów” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejsca”

 

Rynek w Cieszanowie w 1951 roku.

Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów, Słowa kluczowe: Cieszanów, architektura, lata 50-te, XX w., rower


Południowa strona rynku w Cieszanowie w 1951 roku. Pierwsze trzy budynki od lewej strony zostały wyburzone, a w ich miejsce w latach 80-tych został zbudowany blok Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaczowie. Pozostałe istnieją do dnia dzisiejszego. Na pierwszym planie od lewej drogowskaz skierowany w stronę północną, wskazujący kierunek i ilość kilometrów na: (wyżej) Bełżec 29 km i (niżej) Narol 19 km. Stoją od lewej: Helena Sokół z d. Gajerska (sekretarka w prokuraturze w Sądzie Powiatowym w Lubaczowie), Stanisław Szajowski, Krystyna Pałczyńska z d. Szychulska (protokolantka w Sądzie Powiatowym w Lubaczowie). Obie panie przed wyjazdem rowerami do pracy. Format fotografii: 4 x 5,5 cm.


Nazwa dokumentu: Rynek w Cieszanowie w 1951 roku.
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Cieszanów
Teczka (jednostki archiwalna): Miejsca
Numer ID: CATL 5 J / 2.2.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Cieszanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanów; Krystyna Pałczyńska - ofiarodawca
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Cieszanów, architektura, lata 50-te, XX w., rower
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/catl/dlibra/docmetadata?id=13335&from=publication
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejsca"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.